historia
zarząd
statut
członkowie
Związek Polskich Armatorów Śródlądowych


Odszedł Komandor Adam Reszka
/ 2011-05-11 /


Kmdr Adam Reszka

 

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację,że odszedł od nas kmdr Adam Reszka.

 

Kapitan żeglugi śródlądowej, Nauczyciel i Wychowawca wielu pokoleń łodziarzy wiślanych, Honorowy Członek Związku Polskich Armatorów Śródlądowych.

 

Odszedł Człowiek przyzwoity i mądry. Człowiek, który pamiętał dobre czasy żeglugi śródlądowej w Polsce, Człowiek ogromnej wiedzy i doświadczenia, do których mogliśmy się zawsze odwołać.

 

Adam odszedł na Wieczną Wachtę.

 

Trudno się z tym pogodzić.  Był z nami, pokoleniem, dla którego mógłby być ojcem i dziadkiem, od zawsze. Mimo zaawansowanego wieku  aktywny, zaangażowany, zawsze mający coś  sensownego do powiedzenia w sprawach nurtujących nasze środowisko.

 

Mimo trudnych doświadczeń życiowych zawsze wyprostowany, uśmiechnięty, dowcipny, pełen swoistego, jemu tylko właściwego, humoru.

 

Wielka szkoda Adamie, żeś nas opuścił.

 

Wiemy, zawinąłeś do spokojnego portu, do którego wszyscy zmierzamy. Zawinąłeś  do portu, gdzie nie ma sztormów, gdzie jest wieczny spokój i cisza, gdzie nic nie boli i nie uwiera. Przygotuj tam Komandorze, Przyjacielu, jakieś dobre miejsce przy kei.  Abyśmy mogli blisko Ciebie przycumować, kiedy  i my zostaniemy tam zawołani. Jesteśmy pewni, że zrobisz to - jak zwykle - dobrze.

 

A jednak, wielka szkoda....

 

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pożegnanie Pana Adama odbędzie się w dniu 13.05.2011 o godzinie 13.00 w Kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ulicy Młynarskiej w Warszawie.


| powrót |created by rutsoft
© ZWIĄZEK POLSKICH ARMATORÓW ŚRÓDLĄDOWYCH